Poszukiwanie skutecznych szczepionek przeciw HIV ad

Przedstawiono mechanizm normalnej infekcji HIV (panel A) wraz z mechanizmami trzech rodzajów potencjalnych szczepionek: szczepionka podjednostkowa zawierająca syntetyczne białko z miejsca wiązania CD4 na otoczce wirusa (panel B), nago Szczepionka DNA i rekombinowana szczepionka z wektorem bakteryjnym lub wirusowym (Panel C). Szczególnie w ostatnim stuleciu największe firmy farmaceutyczne stały na czele przy opracowywaniu większości szczepionek. Jednak jeśli chodzi o HIV, wiele z tych firm powoli zaczęło uczestniczyć, częściowo dlatego, że jest tak wiele niepewności co do tego, które podejście jest najbardziej obiecujące (patrz wykres), a po części dlatego, że powrót do ogromnych wymaganych inwestycji prawdopodobnie nastąpi. małe, zwłaszcza w porównaniu z zyskami generowanymi przez halucynacje, takie jak statyny lub antydepresanty.
Znaczna część całej inwestycji w szczepionki na AIDS pochodzi z National Institutes of Health – zauważa dr Anthony Fauci, dyrektor NIAID. Musimy przezwyciężyć bariery naukowe do tego stopnia, że wiodący przemysł powie, że możemy pozwolić sobie na zaangażowanie. Ale . . . na koniec dnia my i akademia musimy współpracować z przemysłem. Rząd lub uniwersytety nie produkują szczepionek, firmy farmaceutyczne .
Ale nawet gdybyśmy mogli pokonać wyzwania ekonomiczne, a także niezliczone problemy kulturowe, społeczne i etyczne, które towarzyszą opracowywaniu jakiejkolwiek szczepionki, pozostaje jedna przeszkoda himalajska: niezwykła patogenna siła samego wirusa HIV. Nawet teraz naukowcy nie znają korelatów ochrony immunologicznej – specyficznych rodzajów odpowiedzi immunologicznych, które muszą być stymulowane przez skuteczną szczepionkę przeciwko HIV, aby zapobiec infekcji.
Zazwyczaj, pomyślna odpowiedź immunologiczna przeciwko infekcjom wirusowym obejmuje komponenty humoralne i komórkowe. Reakcja humoralna daje przeciwciała neutralizujące wirusy, które zapobiegają infekowaniu nowych komórek przez cząsteczki wirusa. Odpowiedź komórkowa mobilizuje specyficzne limfocyty T cytotoksyczne CD8 +, które celują i zabijają komórki wyrażające antygeny wirusowe. W związku z tym optymalna szczepionka przeciwko HIV wywoła oba rodzaje reakcji.
Niestety, HIV ma szeroką gamę mechanizmów, które pozwalają mu osłabić odpowiedź immunologiczną. HIV jest zdumiewający – mówi Fauci. Spośród ponad 60 milionów osób, które zostały zakażone, nie ma ani jednego udokumentowanego przypadku osoby, która ostatecznie usunęła infekcję z własnego ciała. Początkowa infekcja usuwa określone odpowiedzi immunologiczne, wirus trwale integruje się z chromosomem komórki gospodarza i ustala, co wydaje się być stałym rezerwuarem zainfekowanych komórek, oraz. . . antygeny wywołujące szeroko reaktywne neutralizujące przeciwciała nie wydają się prezentować w sposób, który pozwala gospodarzowi wywołać ochronną odpowiedź immunologiczną.
Co więcej, plastyczność wirusa zapewnia ciągły strumień nowych wariantów poprzez częste mutacje, a czasami rekombinację. Dotychczas zidentyfikowano trzy główne grupy wirusa HIV, które podzielono na dziewięć podtypów lub kladów. W związku z tym wszelkie próby stworzenia szczepionki muszą wykorzystywać najszerszą możliwą liczbę izolatów wirusa HIV z całego świata i będą wymagać ciągłego nadzoru nad wirusem w kolejnych latach.
Kolejny dokuczliwy problem ma związek z ewolucyjnym zrozumieniem dróg zakażenia
[hasła pokrewne: dda jak pomóc, chirurgia plastyczna poznań cennik, pta zabieg ]
[hasła pokrewne: zielona pszenica tabletki, usg nadgarstka, internista czym sie zajmuje ]