Poszukiwanie skutecznych szczepionek przeciw HIV

W lutym 2003 r., Po ponad dziesięciu latach pracy, zespół naukowców reprezentujących firmę biotechnologiczną VaxGen ogłosił wyniki pierwszej fazy 3 próby, aby przetestować skuteczność szczepionki przeciwko ludzkiemu wirusowi niedoboru odporności (HIV). Pomimo najwyższych nadziei, ich produkt, AIDSVax – który zawiera syntetyczną monomeryczną glikoproteinę na bazie glikoproteiny 120 (GP120), miejsce wiązania CD4 na zewnętrznej powłoce lub otoczce wirusa – nie zapobiegał zakażeniu HIV w badaniu kohorta jako całość. To była frustrująca porażka dla badań nad szczepionkami przeciwko HIV, dziedzina, która przetrwała syzyfowy atak rozczarowań. Ale jeśli wirus powodujący AIDS jest trwały, naukowcy zajmujący się szczepionkami są nie mniej liczni. Rzeczywiście, 14 lipca 2005 r. Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID) ogłosił dotację w wysokości ponad 300 milionów USD na nowe Centrum HIV / AIDS Vaccine Immunology. Centrum ma zająć się rozwiązywaniem kluczowych problemów immunologicznych w rozwoju szczepionek przeciwko HIV oraz projektowaniem, opracowywaniem i testowaniem nowych kandydatów na szczepionki. W chwili pisania tego artykułu trwają dwie fazy 2, w których testowane są terapeutyczne szczepionki przeciw HIV. Szczepionki te mają zapobiegać infekcji, ale stymulują limfocyty T, które mogą identyfikować i zabijać komórki zakażone wirusem HIV, zapobiegać lub ograniczać wirusy. replikacja i opóźnienie postępu choroby. Chociaż eksperci nie zrezygnowali z ostatecznego celu szczepionki profilaktycznej, mają nadzieję, że szczepionka terapeutyczna przynajmniej pomoże powstrzymać niszczycielską falę chorób, niepełnosprawności i śmierci spowodowanych przez AIDS.
Ponieważ epidemia AIDS miała miejsce w czasie, gdy nauka medyczna postępuje w szybkim tempie, nierealistyczne oczekiwania lub obietnice dotyczące jej podboju odegrały rolę pomocniczą w tym dramacie od czasów epidemii. Historycy wskazali 23 kwietnia 1984 r. Jako najbardziej szalenie optymistyczną prognozę dotyczącą szczepionki na AIDS. Na konferencji prasowej w Waszyngtonie, w której ogłoszono rozpoznanie wirusa, który teraz nazywamy HIV, Margaret Heckler, Sekretarz Zdrowia i Opieki Społecznej, ogłosiła, że szczepionka zapobiegawcza będzie gotowa do testów w ciągu dwóch lat.
Kilku naukowców siedzących w wypełnionej audytorium zbladło widocznie na deklaracji Hecklera.1 Ich reakcja była zrozumiała. W końcu, odkrycie jego przyczyny mikrobiologicznej zajęło 105 lat opracowanie szczepionki na tyfus; szczepionka Haemophilus influenzae zajęła 92 lata; szczepionka przeciw krztuścowi, 89 lat; szczepionka przeciwko polio, 47 lat; szczepionka przeciwko odrze, 42 lata; i szczepionka przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, 16 lat.
I tak, po zaledwie 21 latach, nadal staramy się powstrzymać pandemię naszych czasów. W tym roku 34 kandydujące szczepionki przeciwko HIV znajdują się we wczesnej fazie badań klinicznych na ludziach w 19 krajach. Jednak, podobnie jak w 1984 r., Bezpieczna i skuteczna szczepionka zapobiegawcza pozostaje nieuchwytna.
Niektóre opóźnienia można słusznie obwiniać o nieodpowiednie finansowanie. Według Mitchella Warrena, dyrektora wykonawczego Koalicji na rzecz AIDS Vaccine Advocacy w Nowym Jorku, W zeszłym roku około 680 milionów USD, głównie z sektora publicznego, ale w mniejszych ilościach z sektora prywatnego i filantropii, poszło w kierunku opracowania szczepionek przeciwko AIDS – mniej niż procent całkowitych globalnych wydatków na badania i rozwój produktów zdrowotnych.
Podejścia do opracowania szczepionki przeciwko HIV
[podobne: apteka internetowa leki na receptę, chirurgia plastyczna poznań cennik, pta zabieg ]
[hasła pokrewne: olx trzebiatów, internista prywatnie wrocław, mica w kosmetykach ]