Terapia różnicowania ostrej białaczki promielocytowej za pomocą tretinoiny (kwas all-trans-retinowy) ad 10

Ponieważ retinoidy wywierają działanie biologiczne w prawidłowych i złośliwych komórkach bez znanych rearanżacji genów receptorów retinoidowych, wymagana jest dalsza analiza molekularna i biochemiczna, aby ocenić, czy ten nieprawidłowy receptor rzeczywiście działa jako cel leczenia retinoidami. Nie można jeszcze określić, czy ten przykład w ostrej białaczce promielocytowej będzie służył jako paradygmat w leczeniu innych stanów nowotworowych. Niemniej jednak, uderzający sukces tego leczenia może służyć jako przydatny model do eksploracji czynników, które indukują różnicowanie komórek w innych złośliwych chorobach. Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwany częściowo przez dotacje z Food and Drug Administration (FD-R-000674), American Cancer Society (PDT-381 i IM-551) i Markey Trust (88-23). Drs. Jakubowski i Dmitrovsky są laureatami nagrody Clinical Oncology Career Development Awards przyznawanej przez American Cancer Society. Dr Miller jest laureatem nagrody Young Investigator Award przyznawanej przez American Society of Clinical Oncology. Dr Scheinberg jest uczniem Lucille P. Markeya. Dr Frankel jest wspierany przez Mortimer J. Lacher Research Fund i jest odbiorcą Cancer Training Grant Cancer (CA-09207-14) od National Cancer Institute.
Jesteśmy wdzięczni Hoffmann-LaRoche za formułowanie i dostarczanie tretinoiny; dr Laurentowi Degosowi, Hôpital St. Louis w Paryżu, za jego radę w rozpoczynaniu tego badania; dr Pierre Chambon, Instytut Narodowy Sant E de la Recherche Médicale, Strasbourg, Francja, dla sond używanych do analizy RAR-.; dr Suresh Jhanwar do przeglądu kariotypów cytogenetycznych; do Teresy Snyder, RN, Marianne Frisonne, RN, Barbary Bosco, RN i Anny Eardley za pomoc ekspercką w zakresie badań klinicznych i zarządzania danymi; do Susan McKenzie, Ruth Rose i Nikki Feirt za pomoc techniczną; oraz do lekarzy, którzy skierowali pacjentów do tego badania i którzy zapewnili rozszerzoną obserwację kliniczną i porady, w tym dr. Timothy Gee, Ellin Berman, Paul Meyers, Norma Wollner, David Lovett, Mark Weiss, Philip Schulman i Bayard D. Clarkson.
Author Affiliations
Od białaczki i usług chemioterapii rozwojowej, oddziału medycyny (RPW, SRF, LMI, MA, AT, MSG) i laboratoriów medycyny molekularnej (WHM, ED), hematopoetycznej immunochemii raka (DAS) i biologii leukocytów (AJ, JG), Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, Nowy Jork; oraz Oddział Onkologii Medycznej, MD Anderson Cancer Center, Houston (WNH, RV). Prośba o przedruk do Dr. Warrell w Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, 1275 York Ave., Nowy Jork, NY 10021.

[hasła pokrewne: neurolog ostrołęka, olx świebodzice, olx trzebiatów ]